Opraviť / Zachrániť zub/y

Výplň

Pri poškodení zubu kazom, je cieľom ošetrenia kaz dokonale a bezbolestne odstrániť a nahradiť poškodené časti zubu výplňou. U nás zhotovujeme estetické biele fotokompozitné výplne z najmodernejších materiálov. Používame mikroskop, ktorý nám umožňuje kontrolu najmenších detailov a najpresnejšie ošetrenie. Použitím kvalitných materiálov, najmodernejších technológií a s modelárskym citom pre detail a napodobňovanie prírody vieme zhotoviť zubné výplne na nerozoznanie od Vašich zdravých zubov.


Zubná korunka

Ak je potreba nahradiť väčšiu časť poškodeného zubu, alebo časť zubu zpevniť, zhotovujeme protetické náhrady typu polokorunky (inlay/onlay) alebo korunky. Spoločne so zubným laborantom ich dokážeme zhotoviť tak, že zub esteticky doplnia na nerozoznanie od pôvodného zubu. Zaistia navyše ochranu zvyšným zubným tkanivám. Takáto náhrada sa používa aj na dobudovanie a ochranu zubu po endodontickom ošetrení. Korunky sa zhotovujú u nás už najčastejšie v prevedení ako celokeramické.


Ošetrenie koreňových kanálikov

Alebo tzv. endodontické ošetrenie v prípadoch, keď nastalo poškodenie zubného nervu, ktorý sa nachádza vo vnútri zubu. Cieľom ošetrenia je poškodený nerv odstrániť a priestory, v ktorých sa nachádzal, tzv. koreňové kanáliky, vyčistiť a dôkladne zaplniť koreňovou výplňou. To všetko bezbolestne a za pomoci mikroskopu, ktorý nám umožňuje kontrolu najmenších detailov.

Aby ošetrený zub mohol ďalej plnohodnotne plniť svoju funkčnú a estetickú úlohu, po ošetrení koreňovej časti je často potrebné ho ešte zpevniť zubnou korunkou.

Naše výsledky ukazujú, že je takto možné dlhodobo zachrániť až 95% ošetrených zubov.

Často sa u nových pacientov stretávame s už zhotovenými - nedokonalými koreňovými výplňami, ktoré vedú k tvorbe zápalových ložísk. Aj v týchto prípadoch sa za pomoci mikroskopu snažíme koreňové kanáliky znovu preliečiť a zub zachrániť.