Dentálna hygiena

Dentálna hygiena

Je neoddeliteľnou a základnou súčasťou správneho, dlhodobo stáleho stomatologického ošetrenia a Vašeho ústneho zdravia. Preto je absolvovanie dentálnej hygieny u nás prvou plánovanou návštevou. Dentálna hygienistka Vám ukáže ako si zuby správne čistiť, profesionálne očistí povrch zubov od zubného povlaku a zubného kameňa. Svieži pocit čistých zubov je veľmi príjemný a naši klienti sa vždy tešia na ďalšiu návštevu. Odporúča sa ju absolvovať minimálne dvakrát ročne, pri ochoreniach parodontu častejšie - podľa doporučenia dentálnej hygieničky.

Vykonávaním pravidelnej domácej hygieny zaistíte dokonalé odstraňovanie bakteriálneho povlaku zo všetkých povrchov zubov. Čisté zuby sa nepokazia, preto je čistenie pre zdravie Vašich zubov nevyhnutné a malo by byť samozrejmé. Použitie zubnej pasty a ústnej vody má napriek mediálne vytváranému obrazu minimálnu účinnosť na starostlivosť o chrup. Najúčinnejšia je správna technika mechanického čistenia zubov pomocou zubnej kefky, jednozväzkovej zubnej kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite.

Po ukončení liečby bude starostlivosť o chrup vo Vašich rukách a pri dodržaní pravidiel hygieny sa už nikdy nemusíte obávať vzniku nového kazu.